AE15000SSL1028
AE15000SSL1028
Part Number
AE15000SSL1028
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
15000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LO
Data sheet
AE15000SSL1028.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE15000SSL1028
Comments
    AE15000SSL1028 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency15GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension0.827" L x 0.669" W (21.00mm x 17.00mm)