AE1500B5342
AE1500B5342
Part Number
AE1500B5342
Description
1500 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1500B5342.pdf
Delivery Services
AE1500B5342
Comments
    AE1500B5342 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency1.5GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.465" (11.81mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.200" L x 0.750" W (30.48mm x 19.05mm)