AE1500B9827
AE1500B9827
Part Number
AE1500B9827
Description
1500 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1500B9827.pdf
Delivery Services
AE1500B9827
Comments
    AE1500B9827 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency1.5GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseBNC In-Line Module
    Size / Dimension2.500" L x 1.500" W (63.50mm x 38.10mm)