AE150B6668
AE150B6668
Part Number
AE150B6668
Description
150 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE150B6668.pdf
Delivery Services
AE150B6668
Comments
    AE150B6668 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth34MHz
    Frequency150MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.500" L x 0.750" W (63.50mm x 19.05mm)