AE150NS2118
AE150NS2118
Part Number
AE150NS2118
Description
150 MHZ BANDSTOP/NOTCH FILTER
Data sheet
AE150NS2118.pdf
Delivery Services
AE150NS2118
Comments
    AE150NS2118 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency150MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)