AE1533B1396
AE1533B1396
Part Number
AE1533B1396
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
1533 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
Category
RF Filters
Delivery Services
AE1533B1396
Comments
    AE1533B1396 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency1.533GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.654" (42.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.150" L x 2.165" W (80.00mm x 55.00mm)