AE15L8684
AE15L8684
Part Number
AE15L8684
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
15 MHZ LC LOWPASS FILTER
Data sheet
AE15L8684.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE15L8684
Comments
    AE15L8684 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.1dB
    Bandwidth15MHz
    Frequency15MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseBNC In-Line Module
    Size / Dimension2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)