AE15L8801
AE15L8801
Part Number
AE15L8801
Description
15 MHZ LC LOWPASS FILTER
Data sheet
AE15L8801.pdf
Delivery Services
AE15L8801
Comments
    AE15L8801 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth15MHz
    Frequency15MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)