AE15L9173
AE15L9173
Part Number
AE15L9173
Description
15 MHZ LOW PASS FILTER
Data sheet
AE15L9173.pdf
Delivery Services
AE15L9173
Comments
    AE15L9173 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth800kHz
    Frequency15MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.412" (10.46mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.000" L x 0.500" W (50.80mm x 12.70mm)