AE15L9256
AE15L9256
Part Number
AE15L9256
Description
15 MHZ LOW PASS FILTER
Data sheet
AE15L9256.pdf
Delivery Services
AE15L9256
Comments
    AE15L9256 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency15MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.612" (40.94mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.5dB
    Package / CaseBNC In-Line Module
    Size / Dimension2.000" L x 2.000" W (50.80mm x 50.80mm)