AE16000SSL1030
AE16000SSL1030
Part Number
AE16000SSL1030
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
16000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LO
Data sheet
AE16000SSL1030.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE16000SSL1030
Comments
    AE16000SSL1030 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency16GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension0.827" L x 0.669" W (21.00mm x 17.00mm)