AE16000WB11549
AE16000WB11549
Part Number
AE16000WB11549
Description
16000 MHZ WAVEGUIDE BANDPASS FIL
Data sheet
AE16000WB11549.pdf
Delivery Services
AE16000WB11549
Comments
    AE16000WB11549 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth50MHz
    Frequency16GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.571" (14.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.8dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.669" L x 0.937" W (144.00mm x 23.80mm)