AE16000WB11563
AE16000WB11563
Part Number
AE16000WB11563
Description
16000 MHZ WAVEGUIDE BANDPASS FIL
Data sheet
AE16000WB11563.pdf
Delivery Services
AE16000WB11563
Comments
    AE16000WB11563 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth60MHz
    Frequency16GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.669" (17.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.606" L x 0.945" W (117.00mm x 24.00mm)