AE160B11674
AE160B11674
Part Number
AE160B11674
Description
160 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE160B11674.pdf
Delivery Services
AE160B11674
Comments
    AE160B11674 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency160MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.392" (9.95mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3.8dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.500" L x 1.500" W (63.50mm x 38.10mm)