AE160L9167
AE160L9167
Part Number
AE160L9167
Description
160 MHZ LC LOW PASS FILTER
Data sheet
AE160L9167.pdf
Delivery Services
AE160L9167
Comments
    AE160L9167 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency160MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)