AE1621B11619
AE1621B11619
Part Number
AE1621B11619
Description
1621 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1621B11619.pdf
Delivery Services
AE1621B11619
Comments
    AE1621B11619 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple1dB
    Bandwidth10MHz
    Frequency1.62125GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.457" (37.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.571" L x 2.803" W (141.50mm x 71.20mm)