AE1636B11620
AE1636B11620
Part Number
AE1636B11620
Description
1636 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1636B11620.pdf
Delivery Services
AE1636B11620
Comments
    AE1636B11620 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple1dB
    Bandwidth20MHz
    Frequency1.6365GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.457" (37.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.571" L x 2.803" W (141.50mm x 71.20mm)