AE1636B11622
AE1636B11622
Part Number
AE1636B11622
Description
1636 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1636B11622.pdf
Delivery Services
AE1636B11622
Comments
    AE1636B11622 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple1dB
    Bandwidth20MHz
    Frequency1.6365GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.220" (31.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.898" L x 1.701" W (99.00mm x 43.20mm)