AE16500SSL1031
AE16500SSL1031
Part Number
AE16500SSL1031
Description
16500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LO
Data sheet
AE16500SSL1031.pdf
Delivery Services
AE16500SSL1031
Comments
    AE16500SSL1031 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency16.5GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension0.827" L x 0.669" W (21.00mm x 17.00mm)