AE1668B11662
AE1668B11662
Part Number
AE1668B11662
Description
1668 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Delivery Services
AE1668B11662
Comments
    AE1668B11662 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth84MHz
    Frequency1.668GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.800" (45.72mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension11.000" L x 2.000" W (279.40mm x 50.80mm)