AE17000SSL1060
AE17000SSL1060
Part Number
AE17000SSL1060
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
17000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LO
Data sheet
AE17000SSL1060.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE17000SSL1060
Comments
    AE17000SSL1060 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency17GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension0.709" L x 0.669" W (18.00mm x 17.00mm)