AE1700B5003
AE1700B5003
Part Number
AE1700B5003
Description
1700 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1700B5003.pdf
Delivery Services
AE1700B5003
Comments
    AE1700B5003 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth60MHz
    Frequency1.7GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.200" (5.08mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)