AE1747WN2261
AE1747WN2261
Part Number
AE1747WN2261
Description
1747 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE1747WN2261.pdf
Delivery Services
AE1747WN2261
Comments
    AE1747WN2261 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth75MHz
    Frequency1.747GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension10.039" L x 1.988" W (255.00mm x 50.50mm)