AE1750B11251
AE1750B11251
Part Number
AE1750B11251
Description
1750 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1750B11251.pdf
Delivery Services
AE1750B11251
Comments
    AE1750B11251 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth35MHz
    Frequency1.75GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.693" (43.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.504" L x 2.402" W (89.00mm x 61.00mm)