AE175NS2046
AE175NS2046
Part Number
AE175NS2046
Description
175 MHZ BANDSTOP/NOTCH FILTER
Data sheet
AE175NS2046.pdf
Delivery Services
AE175NS2046
Comments
    AE175NS2046 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency175MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)