AE1762B5818
AE1762B5818
Part Number
AE1762B5818
Description
1762 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1762B5818.pdf
Delivery Services
AE1762B5818
Comments
    AE1762B5818 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth250MHz
    Frequency1.762GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.380" (9.65mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.380" W (38.10mm x 9.65mm)