AE1795B10862
AE1795B10862
Part Number
AE1795B10862
Description
1795 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1795B10862.pdf
Delivery Services
AE1795B10862
Comments
    AE1795B10862 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth170MHz
    Frequency1.795GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension7.330" L x 1.879" W (186.18mm x 47.73mm)