AE1795WN2248
AE1795WN2248
Part Number
AE1795WN2248
Description
1795 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE1795WN2248.pdf
Delivery Services
AE1795WN2248
Comments
    AE1795WN2248 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth170MHz
    Frequency1.795GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension10.591" L x 1.890" W (269.00mm x 48.00mm)