AE18000WB11562
AE18000WB11562
Part Number
AE18000WB11562
Description
18000 MHZ WAVEGUIDE BANDPASS FIL
Data sheet
AE18000WB11562.pdf
Delivery Services
AE18000WB11562
Comments
    AE18000WB11562 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth66MHz
    Frequency18GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.728" (18.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.000" L x 0.866" W (127.00mm x 22.00mm)