AE1800B11644
AE1800B11644
Part Number
AE1800B11644
Description
1800 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1800B11644.pdf
Delivery Services
AE1800B11644
Comments
    AE1800B11644 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth1GHz
    Frequency1.8GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.887" (22.53mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.500" L x 2.000" W (114.30mm x 50.80mm)