AE181B5455
AE181B5455
Part Number
AE181B5455
Description
181 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE181B5455.pdf
Delivery Services
AE181B5455
Comments
    AE181B5455 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth63.3MHz
    Frequency181MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.012" (25.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)