AE18500SSL1063
AE18500SSL1063
Part Number
AE18500SSL1063
Description
18500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LO
Data sheet
AE18500SSL1063.pdf
Delivery Services
AE18500SSL1063
Comments
    AE18500SSL1063 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency18.5GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension0.709" L x 0.669" W (18.00mm x 17.00mm)