AE1875B9074
AE1875B9074
Part Number
AE1875B9074
Description
1875 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1875B9074.pdf
Delivery Services
AE1875B9074
Comments
    AE1875B9074 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth24MHz
    Frequency1.878GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.550" (13.97mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.000" L x 1.500" W (50.80mm x 38.10mm)