AE1880WN2263
AE1880WN2263
Part Number
AE1880WN2263
Description
1880 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE1880WN2263.pdf
Delivery Services
AE1880WN2263
Comments
    AE1880WN2263 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth60MHz
    Frequency1.88GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension8.858" L x 1.988" W (225.00mm x 50.50mm)