AE1890WN2240
AE1890WN2240
Part Number
AE1890WN2240
Description
1890 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE1890WN2240.pdf
Delivery Services
AE1890WN2240
Comments
    AE1890WN2240 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency1.89GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension6.496" L x 2.106" W (165.00mm x 53.50mm)