AE1950B11525
AE1950B11525
Part Number
AE1950B11525
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
1950 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1950B11525.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE1950B11525
Comments
    AE1950B11525 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth60MHz
    Frequency1.95GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.276" (32.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.500" L x 3.000" W (114.30mm x 76.20mm)