AE1950NS2177
AE1950NS2177
Part Number
AE1950NS2177
Description
1950 MHZ CAVITY NOTCH FILTER
Data sheet
AE1950NS2177.pdf
Delivery Services
AE1950NS2177
Comments
    AE1950NS2177 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth62MHz
    Frequency1.95GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)1.929" (49.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension6.929" L x 2.677" W (176.00mm x 68.00mm)