AE1950WN2288
AE1950WN2288
Part Number
AE1950WN2288
Description
1950 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE1950WN2288.pdf
Delivery Services
AE1950WN2288
Comments
    AE1950WN2288 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth60MHz
    Frequency1.95GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension8.858" L x 1.870" W (225.00mm x 47.50mm)