AE1955B10877
AE1955B10877
Part Number
AE1955B10877
Description
1955 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1955B10877.pdf
Delivery Services
AE1955B10877
Comments
    AE1955B10877 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth490MHz
    Frequency1.955GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.030" (26.16mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension7.200" L x 1.900" W (182.88mm x 48.26mm)