AE1960WN2264
AE1960WN2264
Part Number
AE1960WN2264
Description
1960 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE1960WN2264.pdf
Delivery Services
AE1960WN2264
Comments
    AE1960WN2264 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth90MHz
    Frequency1.96GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension9.646" L x 1.850" W (245.00mm x 47.00mm)