AE1975B11725
AE1975B11725
Part Number
AE1975B11725
Description
1975 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE1975B11725.pdf
Delivery Services
AE1975B11725
Comments
    AE1975B11725 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth750MHz
    Frequency1.975GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.417" (36.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.7dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension9.252" L x 2.520" W (235.00mm x 64.00mm)