AE1980B6188
AE1980B6188
Part Number
AE1980B6188
Description
1980 MHZ LTE FREQUENCY BAND 1 CO
Data sheet
AE1980B6188.pdf
Delivery Services
AE1980B6188
Comments
    AE1980B6188 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth240MHz
    Frequency1.98GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.510" (12.95mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / Case6-SMD Module
    Size / Dimension3.250" L x 0.750" W (82.55mm x 19.05mm)