AE2.83B5443
AE2.83B5443
Part Number
AE2.83B5443
Description
2.83 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE2.83B5443.pdf
Delivery Services
AE2.83B5443
Comments
    AE2.83B5443 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth1MHz
    Frequency2.83MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.012" (25.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)