AE20000SSL1065
AE20000SSL1065
Part Number
AE20000SSL1065
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
20000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LO
Data sheet
Category
RF Filters
Delivery Services
AE20000SSL1065
Comments
    AE20000SSL1065 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency20GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss-
    Package / CaseModule
    Size / Dimension0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)