AE2000SSH6585
AE2000SSH6585
Part Number
AE2000SSH6585
Description
2000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Data sheet
AE2000SSH6585.pdf
Delivery Services
AE2000SSH6585
Comments
    AE2000SSH6585 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth17GHz
    Frequency2GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.457" L x 0.709" W (37.00mm x 18.00mm)