AE200B9441
AE200B9441
Part Number
AE200B9441
Description
200 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE200B9441.pdf
Delivery Services
AE200B9441
Comments
    AE200B9441 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth40MHz
    Frequency200MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)