AE20B11018
AE20B11018
Part Number
AE20B11018
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
20MHZ LC BAND PASS FILTERS
Data sheet
AE20B11018.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE20B11018
Comments
    AE20B11018 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency20MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseBNC In-Line Module
    Size / Dimension2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)