AE20B5328
AE20B5328
Part Number
AE20B5328
Description
20 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE20B5328.pdf
Delivery Services
AE20B5328
Comments
    AE20B5328 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth2MHz
    Frequency20MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)