AE20B9437
AE20B9437
Part Number
AE20B9437
Description
20 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE20B9437.pdf
Delivery Services
AE20B9437
Comments
    AE20B9437 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth5MHz
    Frequency20MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)