AE20B9600
AE20B9600
Part Number
AE20B9600
Description
20 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE20B9600.pdf
Delivery Services
AE20B9600
Comments
    AE20B9600 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth2MHz
    Frequency20MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.762" (19.35mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseBNC In-Line Module
    Size / Dimension2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)